Budem nebo nebudem? Co bude dál?

24. března 2015 v 20:44 | Maggie |  My mess

Budem nebo nebudem? Co bude dál?

To je otázka, kterou si každej pokládá. No řekněte? Každý se na to určitě zeptá. Už jen to, když se zeptáte kámoše "Co budem zítra dělat?" nebo učitelé "Co chceš dělat po škole?" ... Takže, co bude? Bude nebo nebude?

Z mého pohledu je to zajímavý téma, na který se dá zpracovat i docela dobrá úvaha.
Co bude dál? Co bude zítra? Co za pár dní, měsíců a let?
Kam já bych to chtěla dotáhnout za několik let, kde bych chtěla být?

Teď jsem studentka na střední škole, za rok mám maturovat a já ani sama nevím, kam se chci dostat, co chci dělat, jestli chci dál studovat nebo ne? Jsem spíš člověk, který se zabývá přítomností, chvílí, kterou prožívá, tou kterou žije. Ale musím mít nějaký plány, musím vedět kam chci jít, kterým směrem se dát abych se nemusela milionkrát vracet.
Dobře. Přemýšlím..

Myslím, že podstatný je mít dobré vzdělání. Mít něco o co se v životě mohu opřít.. nejen o rodinu, která tvoří ten hlavní pilíř. Potřebuju jít dál a rozšířit si svoje obzory. Po střední nastoupim minimálně aspoň na nějakou vyšší odbornou, pokud mi nevyjdou příjmačky na vysokou školu. Jasně, že chci aby to vyšlo, ale raděj isi něchávám záložní plán, abych nebyla potom zklamaná a nekoukala s ubrečeným ksichtem do zrcadla a říkat si "Měla si se učit! Posrala si to!"

Po škole si najít chlapa - nebo i během školy, založit s ním rodinu, vybudovat skvělé zázemí a domov, být šťastná, mít dobrou práci a užívat si život. Milovat svoji rodinu, to je to nejdůležitější pro mě v mém osobním životě. To je to hlavní.

Ale kdo ví jak to bude za měsíc, nebo zítra natož za pár let. Ráda bych si to všechno nalinkovala a jela podle svýho plánu, ale znám se. Neodkážu si ani naplánovat týden dopředu natož celý život a všichni stejně víme, že naplánovaný plány nikdy nevycházej, náhoda je blbec :D

Takže shrnutí.. Budoucnost je ve hvězdách a taky daleko, žijme okamžikem, žijme přítomností.
Milujme se a množme se :) :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama