Power of $, aneb co dělají peníze s naším mozkem.

30. března 2015 v 19:08 | Maggie |  Nedopsané stránky

Power of $, aneb co dělají peníze s naším mozkem.

Tak z tohohle by se jeden zbláznil. Netušila jsem, že takový lidi opravdu jsou .. nebo spíš, že dokážou být opravdu takoví. Věděla jsem, že lídé, kteří dávají najevo, že jsou něco víc a mají peníze, existujou, ale že i mezi mými vrstevníky to s nimi bude tak těžký, to mě vážně čím dál více překvapuje!Peníze jsou všude kolem nás. Bez peněz dneska nepořídíme nic. Málo kdo nám dá něco jen tak za "hubičku". Dnes jsem se o tom na vlastní kůži přesvědčila.

Nešlo ani tak o směnu peněz na hmotný materiál, natož o to, jak lidé dávají bez studu najevo, že oni to mají a my ne.

Bydlím na vesnici a nejsem z rodiny, která by byla nějak movitá. Máme všechno, co potřebujeme a když něco opravdu chceme, tak si na to našetříme. Nemáme žádnou půjčku, nikdy jsme neměli tu potřebu se někde zadlužovat. Ale teď k tomu dnešnímu skvělému incidentu.

Naše třída je v pohodě, ale jak se říká "každé hovno má své mouchy". Vím, že mezi naší skupinou jsou ti více bohatí a že se tím rádi chlubí. Dnes jsem se třeba přesvědčila o tom, že nemít boty značky CONVERSE je prostě OUT a že bez nich vážně nezapadnu.

To že slečna musí mít jenom pravý CONVERSE a né ty "fake", který si kupujou normální lidi, protože jedinej rozdíl mezi "fake" a "pravými" converse je ten, že jedny jsou Made in China a druhý Made in USA nebo kde.. copak já vím. A ještě samozřejmě dodala něco inteligentního, že by si nic jinýho nekoupila, že to není stylový a pod.. a mám dojem, že jsem zaslechla i něco o "vidlácích" a uštědřila mě jejím hroozně kamarádským pohledem!

Takovýhle lidi mě dokážou opravdu naštvat, ale hrozně! To mi ještě něco připomíná.

Myslím, že toto bylo minulé vánoce. Seděla jsem si jen tak na hodině a jedna slečna z bohatší vrstvy sedící přede mnou prohlásila, že měla hrozně chudý Vánoce. Prý dostala jenom 4 dárky! A jeden z toho byl nový IPhone za 20.000 ležící na jejím stole. No to si snad už k*rva dělá p*del!! To jsem ještě neviděla.

Já, která byla ráda, že jsem byla doma s rodinou, že jsem dostala knížku a ponožky jsem na ní koukala jak puk a div jsem jí jednu nevrazila přesně mezi oči. Jak takovýhle lidi dokážou vůbec něco takovýho vypustit z pusy!


Na závěr jen řeknu, že jsem šťastná, že nejsem stejná rozmazlená pipina jako některý holky ode mě ze třídy. Jsem šťastná, že mám svoji mámu, která pro nás udělá první poslední pokud je to v její moci. Jsem šťastná, že nejsme zadlužená rodina a že ke štěstí nepotřebujeme mít natřískaný konto milionama nebo plnou peněženku. Nejsme majetnický a víme, kde najít to pravé štěstí a lásku. Je to právě ta rodina, kterou mám!
A doufám, že nejsem jeidná, která to takhle vidí stejně :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 5. dubna 2016 v 20:56 | Reagovat

No, nejsi. Jsem ráda, že jsem se asi ještě nesetkala s člověkem, kterej by to dával takhle okatě najevo. Skoro se tomu nechce věřit, že by byl někdo až tak blbej. Je to smutné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama