Maminka se už nepostará

12. dubna 2016 v 13:52 | Maggie |  My mess

Maminka se už nepostará

..aneb, když se odstěhujete od rodičů.

I já jsem se rozhodla opustit domácí hnízdečko a vyletět ven vstříc novým zkušenostem. šechno bylo hrozně narychlo a ani jsem se nestěhovala do vlastního jak bych chtěla, nebo spíš sama do bytu s kamarádkou jak byl původní plán.

Dostala jsem možnost bydlet v Mladé Boleslavi u strýčka, kterému se taky odstěhovala dcera a zbyl po ní prázdný pokoj. Normálně by mě to ani nenapadlo, ale jelikož chodím do školy a ještě do práce, teď dělám maturitu (jak píšu TADY).

Školu mám blíž a práci ještě blíž. Potřebuju klid a čas na učení a dojížděním a společným pokojem s bratrem to prostě nešlo. Tak jsem to vzala.. :) Ale teď přímo ke článku...
Máma je prokaždé dítě anděl bez křídel.

Jak už jsem zmínila výše odstěhovala jsem se. A tady je pár bodíků, které přináší výhody i nevýhody bydlení daleko od maminky.

1. "Uvař si, když máš hlad"

V samostatném bydlení už se o vás nikdo nestará. Když máte hlad, nebo něco potřebujete, musíte se o to postarat sami. Žádný volání mamince aby koupila tyhle sušenky a že máte chuť si udělat salát tak ať koupí zeleninu. Jste v tom jen vy a vy. Jídlo a všechno se platí z vaší peněženky. Tohle naučí člověka jak hospodařit s penězi, k čemuž se váže i další bod.

2. Nic není zadarmo

K bydlení patří nájem. I když bydlím u strýčka stejně musím přidat peníze na nájem. A práce je potřeba. Takže žádný lenošení a alou do práce.. jako já. Kaufland hadr :D

3. Starat se o domácnost? Ach joo..

Mytí nádobí, zametání, uklízení, věšení a praní prádla, vydrhnout koupelnu, záchod a další a další věci se určitě najdou. Vždycky tu byla mamina, která to udělala za vás, i když se snažila vás k tomu všemu dokopat, stejně ji došla trpělivost čekání na to až zvednete zadek z gauče a uděláte to. Naše maminky jsou andělé!

4. Vlastní prostor

Jedna z mnoha výhod samostatného bydlení. Nikdo vám neříká v kolik máte nebo nemáte přijít domu. Jste pánem svého času a je jen na vás jak si všechno rozvrhnete.

5. "Jsem nemocná, uděláš mi čaj?"

A ano. To co právě teď prožívám. Jsem nemocná a neni tu máma, která by mi udělala čajík a postarala se o mě. Řekla mi co mám dělat a co za prášky si musím vzít. Prostě je to opět na vás. A můžu říct, že mi mamka chybí. Ale jsem dospělá a musím se tak chovat.

Celkově jsem přišla na to, že je to bez mámi opravdu těžké, chybí mi. A hlavně mi chybí její objetí a smích, který tady neslyším a to, že jsem občas doma sama a nemám si s kým povídat.
Je mi uplně jasný, že si tohle moje maminka přečte a že z toho bude mít radost.
Protože si myslím, že byla hodně smutná a zklamaná z toho, že jí opouštím, i když tvrdila že jí to nevadí a že je to všechno na mně. Takže maminko.. :) Mám tě moc ráda :-*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 máma máma | 15. dubna 2016 v 19:53 | Reagovat

Megouši, taky tě mám moc ráda. Neboj, my to obě zvládnem, nejsme přeci žádná béčka a už jsme obě velké holky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama