Má cenu se omezovat?

15. března 2017 v 22:53 | Maggie |  My mess

Má cenu se omezovat?


To je jedna z dost podstatných věcí, které teď řeším a mám je v hlavě. Když tak nad tím přemýšlí, zní to spíš jak dotaz do Bravíčka (Btw, prý to ještě vydávají :D).

Asi to zkrátím. Možná jde jen o blbou banální věc. V životě s partnerem mi to ale jako uplná banalita nepřijde.
S mým přítelem spolu nejsme tak dlouho, i když mě už to jako dost dlouhá doba připadá. Žijeme spolu, jsme spolu každý den, sdílíme jeden byt a všechno co je s partnerským životem spojené.

Ale otázka zní... je dobré se pro druhého omezovat?
Jak už jsem řekla, žijeme spolu, jsme spolu chvíli, ale známe se už víc než přes rok. Ještě než jsme spolu začali bydlet, přespávala jsem občas u něj ve starém bytě, kde bydlel se svým kamarádem z dětství a taky kolegou z práce.

Vznikl tam problém kvůlijedné holce, která byla mojí kamarádkou (a stále je) a kvůli ní se můj přítel s kamarádem přestal bavit. Po tom co nám bylo řečeno za to mohla ona,protože řekla něco co mohla vědět jen od mého přítele. Na to se můj přítel s ní přestal bavit a já, protože mě to zklamalo, také. Teď už je to pár měsíců, co se jeho kamarád odstěhoval zpátky do rodné vesnice a my se odstěhovali do menšího.

S kamarádkou jsem se stále nebavila, i když jsem vlastně nějak nechápala, proč se s ní já nemám bavit a hlavně, když jí každý den potkávám v práci.

Po nedávných událostech jsem ji oslovila a omluvila se jí za to, že jsem s ní vlastně přestala mluvit. Zasmáli jsme se, že to byla vlastně hloupost a bavíme se dál. Ale teď přichází ten problém..

Mému přítelivadí, že s ní mluvim. Mluví oní jako o největší špíně na světě a řekl mi, že nechce abych se s ní bavila. Na svou obhajobu jsem mu řekla, že to co se stalo je minulost a že já s tím nemám vlastně nic společného a že nevidím důvod proč, bych se s ní já bavit neměla. Hádka jako prase, že to nikdo ještě neviděl a naprosto tichá domácnost.

Neříkám, že nemám žádné jiné kamarádky, ale přijde mi docela sobecký, abych se s ní nebavila jen kvůli tomu, že si přítel usmyslel, že bude paličatej a že nedokáže minulost hodit za hlavu. Neřekla bych, kdyby se s kamarádem stále nebavil, ale oni jsou zase normálně v kontaktu a normálně se baví. Takže kde je chyba?

Je chyba ve mně, že jsem neústupná a že si nenechám diktovat s kým se mám a nemám bavit? Nebo bychopravdu měla stáhnout uši a přestat s ní komunikovat jen kvůli tomu, aby se přítel nezlobil?

Nikdy jsem mu nic nezakazovala, nikdy jsem mu neřekla, aby se nebavil s tímhle a tamtim. Každý má svoji hlavu a já mu nechci rozkazovat, i když se mi někteří lidé v jeho okolí opravdu nezamlouvají..

Už jsem ukončila kontakt s jedním kamarádem jen kvůli tomu, že se mu nelíbil a že jsme byli až moc kamarádští prý.

Takže.. má cenu se omezovat? Má cenu vystavovat svouhlavu na úkor spokojenosti jiného?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama