GoT "Winter is here!"

18. července 2017 v 10:43 | Maggie |  My mess

GoT "Winter is here!"

Tak zprvu je nutno říct, že ti, kteří první díl dlouho očekávané sedmé série ještě neviděli, by neměli tenhle článek číst.


Takže pokud patříte mezi ty, kteří to už viděli tak račte čísti dál :)
Na tuhle řadu se těšil snad každý milovník a fanoušek Game of Thrones. Datum 16.7.2017 měl v diáři a kalendáři napsaný snad každý. Tak jako i já.

Nesledovala jsem to sice přes HBO ale počkala jsem si na dostupnou verzi na netu i s titulkami, neříkám, že bych angličtině nerozuměla, ale je lepší si to i zároveň přečíst, aby neunikla ani jediná podstatná informace.

Když jsem přišla domu připravila jsem svou svatyni, vypnula telefon, otevřela bramburky a nalila sklenku vína. A v tomhle duchu jsem celou hodinu hltala každý záběr GoT S7E1!!

Ale ať už se přesuneme k hlavní náplni článku..

První záběr kdy Valder Frey alias Arya Stark povraždí celou svou rodinu, byla skvělá. I když první chvíle, že je ten ohyzdný chlap opět na scéně byla zarážející. Potvrzuji, že jsem měla husinu po celou dobu této scény a měla jsem šílenou radost.

"The north remembers. Tell them winter came on House of Frey!"

Arya prostě nikdy nezklame. Všichni jsme věděli, že ta dokáže i to nemožné. Má vytyčené cíle, kterých dosáhne.

John je pořád stejný, král severu, snaha o soudržnost a obrnění se proti armádě nemrtvých byla řešena už v minulé sérii.
Při záběrech na Sansu se mi tajil dech, víc než jako ta malá holka, která čelila tolika nehezkým věcem, byla zneužívána a bita, mi připomíná Cersei. Kompletně celá Cersei. Stačí jen obarvit hlavu na blond a je to jasné. Vystupováním i pohledem se podobá ji. Což i sama potvrdila, že se od ní mnoho naučila. Za těžko říct, jestli je to dobré nebo špatné.

Skoro jsem dokonce zapomněla na Brien z Tartu, která stále učí Poda bojovat a je ochráncem Sansi, kolem které se neustále ochomítá Malíček, který se jí snaží dostat všemožnými způsoby. O Brian stále projevuje zájem Tormund, který je se svým počínáním vtipný. Pohled na "negramota", který se snaží o "rytíře" je opravdu k popukání.

Velkým zklamáním, které jsem opravdu neočekávala pro mě byla scéna s Edem Sheeranem. Jakože vážně?! Prostě nechápu. To měla být reklama na zvýšení jeho popularity? Nebo se producenti jen snažili zvýšit sledovanost GoT? Těžko říct, ale za mě je to rozhodně mínus. Seriál, který má zajeté své postavy, které všichni milují a mají svou vlastní popularitu, podle mě nemá zapotřebí vtěsnávat do svých řad další herce, kteří ani herci vlastně nejsou.

Kdyby ho Arya u ohně mezi jeho členy hlídky zabila, rozhodně by to neuškodilo. Tochu více krve a mrtvol nikoho už nepřekvapí a ani neuškodí.

Někde jsem četla, že opravdu šlo o zvýšení popularity seriálu, protože zájem o něj upadl. Což podle mě není ani možný :D

Mezi další hezký zážitek bych zařadila cestu stoupenců pána Světla s Cleganem, aneb Ohařem, kteří se na noc usadili v domě, který patřil muži s malou dcerkou, kde se v minulých seriích Ohař s Aryou zdržovali. Pohled Ohaře, který přesně věděl kde jsou a jeho lítost nad nebohými mrtvolami byla k nezaplacení. A to, že je v noci pohřbil mě nechává beze slov. Tady se potvrzuje, že se lidi mění. To jaký byl, když jsme s Ohařem byli seznámeni, a jeho progress k lepšímu je opravdu brilantní.

Scéna s pokořenou Cersei, která se nevzdává mě nenadchla. Nemohu říct jestli to bylo kvůli tomu, že tu postavu nemám ráda, nebo z nějakého jiného důvodu, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby tam nebyla vůbec. Její plány na ovládnutí všech sedmi království se jí hatí, ale jak už jsem řekla, nikkdy se nevzdává a myslím, že nás všechny svým počínáním překvapí. Hlavně pokud se opravdu spojí s rodem Greyjoyů, kteří mají lodě. Jaime s jejím plánem samozřejmě nesouhlasí, ale co jiného mu zbývá než se snažit svou bezradnou sestru napravit a držet při ní.

Závěr dílu s Daenerys, která připluje na Dragon Stone, bych spíše přesunula právě na začátek. Tady je vidět, že i k dobré scéně není potřeba slov, jen ta správná hudba a správné záběry. Její výstup z lodě, přes dotek písku, přes bránu až nahoru do hradu, byl excelentní.

I když zakončení samotné bylo velice napjaté, utvrzuje nás to v tom, že to nejlepší teprve přijde. A myslím, že je na co se těšit.


Takže drazí fanoušci, přeji pevné nervy v čekání na další díl, který nás čeká už 23.7.2017!

xoxo
Maggie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo usedne na Železný trůn?

Jon Snow 0% (0)
Daenerys Targaryen 100% (1)
Cersei Lannister 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama