Je kocour problém?

9. listopadu 2017 v 14:41 | Maggie |  My mess

Je kocour problém?


Právě jsem se dostal do situace, kdy zjišťuji, že mít svého domácího mazlíčka, je pro některé opravdu velký problém. Dokonce i u lidí, u kterých by to jeden opravdu nečekal.

Moji malou chlupatou lásku jsem před dvěmi měsíci zachránila před pravděpodobným pádem do rybníka, nebo přejetí autem. Těžko říct, jak by s ním osud naložil. Nemohla jsem ho nechat na pospas a ujala se ho. Přivezla jsem si ho do bytu, kde bydlím v pronájmu. První věc, která mě tížila, bylo jestli majitel přistoupí na to abych si Egona nechala (ano, Egon. Egon Targarien).
A kupodivu to žádný problém nebyl. Pokud nebude smrdět, tak to prý vůbec nevadí. Ani nezmínil něco aby mu nezničil nábytek. Stejně ten nábytek můžu prodat, nebo nechat za odvoz pokud si tam budu chtít dát svoje. Takže opravdu žádný problém.

Ale jelikož mám nájem 13.000 za byt 2kk o velikosti 60m, a výplatu 17.000, tak jsem usoudila, že to není uplně ideální. Ještě ke všemu, když teď bydlím sama (potom co se "přítel" odstěhoval).

Promluvila jsem o tom s tátou, který má u nás na vesnici dům, který předělal na bytové jednotky, a shodou náhod se mu nedávno z bytu odstěhovaly nájemkyně, a byt tudíž zůstal volný. Velký byt 3+1, s balkonem a zahradou. Prý bych tam mohla bydlet jen za cenu energií, což by mě vyšlo cca na 1500 max. Říkám skvělý!! Kamarádka by šla bydlet semnou, abych tam nebyla sama. Přece jen je to dost velké.

Všechno bylo domluvené, žádný problém. Až včera večer se ozval můj telefon..

Volal táta, že prý se byl nahoře v bytě podívat, a že si uvědomil, že tam jsou nové koberce a obložené stěny palubkami. Což vlastně znamená, že tam kocour být nemůže, že by to prý všechno zničil.
Říkám WTF?! To jako nevěděl dřív? Vždyť, když mi bydlení nabízel tak byl u mě v bytě a ještě si s kocourem hrál. Nehledě na to, že i já v nynějším bytě mám koberce a obložení stěn a kocoura to absolutně nezajímá. Nic mi nezničil, nic mi nerozthal. Ničí akorát svoje hračky, o kterých ví, že je ničit může.

Ale vysvětlete to někomu, kdo zatvrdile si je jistý o tom, že kocour je vlastně "tornádo se čtyřmi tlapkami" a všechno co mu přijde pod tlapy zničí.

Prý tam ale bydlet můžu. Volný překlad zní "Když se zbavíš kocoura, můžeš se nastěhovat". Moje odpověď "Kocoura nikam nedám, buď půjde semnou, nebo zůstanu tady a neušetřím ani korunu.".. "Tak ho necháš na zahradě." , "No jistě, aby podlezl plot a něco ho přejelo! Nikdy!".

Kočky prý nepatří do bytu. Zvláštní je, že můj kocour je od malička zvyklý na byt. Dalším argumentem mého táty bylo, že bude celý den doma sám a bůh ví co provede.. I teď je kocour celý den doma sám, než přijdu z práce. Vždy mě přijde přivítat s vrněním a jediné s čím celý den řádí jsou moje boty, které jsou roztahané všude po bytě, a jeho hračky.


Dokonce jsem tátovi řekla, že mu složím nějakou kauci, a pokud kocour něco zničí, nemám problém to taplatit, nebo opravit. To ovšem asi není pádný argument k tomu, aby mi vyhověl a nad kocourem se slitoval.

"Miško, když budeš potřebovat, tak ti pomůžu" opakuje stále dokola, ale když potřebuju opravdu pomoct, tak řekne, že to nejde, že kocour prostě v bytě být nesmí. Tak co je to za pomoc, když ví, že to potřebuju, že to finančně v tom bytě nedám.


Takže otázka zní, opravdu se kočka do bytu nehodí? Opravdu je to takový problém mít mazlíčka?

Nebo je to jen hrstka výmluv?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ...Brachio e Mentálium Maximum... ...Brachio e Mentálium Maximum... | 26. listopadu 2017 v 18:31 | Reagovat

HA! taplatit Ha! :D ne teď vážně pokud v domě není alergik jako já který po styku s kočičími chlupy vydrží dýchat cca 10 minut tak to je kurva problém ale v tomhle případě v tom zase takovou překážku nevidím spíš mi to přijde jako by si uvědomil něco jiného co by mohl s bytem udělat a ikdyž kocour nikdy nic (nezničil,neposral atd.)stále je tam ta možnost což může někomu vadit. zároveň si ale myslím že , není problém cokoli přemalovat opravit a bla bla bla a i přes počáteční odpor ke kočce by si otec za čas zvykl (jako si ostatně zvykne člověk na všechno) a i bych věřil tomu že po počáteční zatvrzelosti přece jen svojí milované dcerunce svolí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama